CL10C180JB81PNC
Mfr.Part #
CL10C180JB81PNC
Description
CAP CER 18PF 50V C0G/NP0 0603
Width :
0.8mm
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Capacitance :
18pF
Case Code (Metric) :
Ratings :
AEC-Q200
HTS Code :
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Length :
1.6mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR, CARDBOARD PAPER, 7 INCH
Height :
0.8mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Free :
Lead Free
Applications :
Automotive
Tolerance :
±5%
Number of Terminations :
2
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Factory Lead Time :
22 Weeks
Datasheets
CL10C180JB81PNC
Samsung Electro-Mechanics CL10C180JB81PNC
CL 18pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)