CL10C100CB81PNC
Mfr.Part #
CL10C100CB81PNC
Description
CAP CER 10PF 50V C0G/NP0 0603
Factory Lead Time :
22 Weeks
Tolerance :
±0.25pF
Case Code (Imperial) :
0603
WRAPAROUND
Lead Free :
Lead Free
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
C0G NP0
Case Code (Metric) :
1608
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
Applications :
Automotive
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Capacitance :
10pF
0603 (1608 Metric)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
EAR99
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
CL10C100CB81PNC
Samsung Electro-Mechanics CL10C100CB81PNC
CL 10pF 50V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)