CL10B474KA8NNWC
Mfr.Part #
CL10B474KA8NNWC
Description
CAP CER 0.47UF 25V X7R 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Capacitance :
0.47µF
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
X7R
Termination :
WRAPAROUND
Contact Plating :
Tin
Voltage - Rated :
25V
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Tolerance :
±10%
Dielectric Material :
Datasheets
CL10B474KA8NNWC
Samsung Electro-Mechanics CL10B474KA8NNWC
CL 0.47μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)