CL10B472KB8WPNC
Mfr.Part #
CL10B472KB8WPNC
Description
CAP CER 4700PF 50V X7R 0603
Factory Lead Time :
22 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Open Mode
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
4700pF
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Published :
Applications :
Automotive
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Max Operating Temperature :
125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
787.4μm
Tolerance :
±10%
Ratings :
AEC-Q200
Length :
1.6002mm
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
CL10B472KB8WPNC
Samsung Electro-Mechanics CL10B472KB8WPNC
CL 4700pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Open Mode Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)