CL10B333KB8NFNC
Mfr.Part #
CL10B333KB8NFNC
Description
CAP CER 0.033UF 50V X7R 0603
Packing Method :
TR, CARDBOARD PAPER, 7 INCH
Capacitance :
0.033µF
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Tolerance :
±10%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Number of Terminations :
2
Case Code (Imperial) :
Published :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
EAR99
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
HTS Code :
Tape and Reel (TR)
Dielectric Material :
Ceramic
Terminal Shape :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
X7R
Case Code (Metric) :
Datasheets
CL10B333KB8NFNC
Samsung Electro-Mechanics CL10B333KB8NFNC
CL 0.033μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)