CL10B222KB8NNND
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CL10B222KB8NNND
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 2200PF 50V X7R 0603
Manufacturer :
Samsung Electro-Mechanics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Lead Free :
Lead Free
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Number of Terminations :
2
Height :
800μm
Width :
0.8mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Pbfree Code :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
JESD-609 Code :
e3
Thickness :
889μm
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R
Mount :
Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Depth :
800μm
Packing Method :
TR, CARDBOARD PAPER, 13 INCH
Series :
CL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Applications :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Multilayer :
yes
Temperature Characteristics Code :
X7R
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Voltage :
50V
Length :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Published :
2003
Capacitance :
2200pF
HTS Code :
Material :
Ceramic
Voltage - Rated DC :
50V
Datasheets
CL10B222KB8NNND
Introducing Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL10B222KB8NNND from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:0603 (1608 Metric), Number of Terminations:2, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Voltage:50V, Operating Temperature:-55°C~125°C, CL10B222KB8NNND pinout, CL10B222KB8NNND datasheet PDF, CL10B222KB8NNND amp .Beyond Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL10B222KB8NNND ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Samsung Electro-Mechanics CL10B222KB8NNND
CL 2200pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)