CL10B122KB8WPNC
Mfr.Part #
CL10B122KB8WPNC
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1200PF 50V X7R 0603
HTS Code :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
ECCN Code :
EAR99
Applications :
Automotive
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Cut Tape (CT)
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Feature :
Open Mode
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Ratings :
AEC-Q200
Reach Compliance Code :
Unknown
Published :
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1200pF
Series :
CL
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
CL10B122KB8WPNC
Samsung Electro-Mechanics CL10B122KB8WPNC
CL 1200pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Open Mode Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)