CL10B104KC8NNNC
Mfr.Part #
CL10B104KC8NNNC
Description
CAP CER 0.1UF 100V X7R 0603
Tolerance :
±10%
Thickness :
889μm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Published :
Packing Method :
TR, CARDBOARD PAPER, 7 INCH
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Capacitance :
0.1μF
Factory Lead Time :
18 Weeks
Multilayer :
yes
Voltage - Rated DC :
100V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
CL10B104KC8NNNC
Samsung Electro-Mechanics CL10B104KC8NNNC
CL 0.1μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)