CL10B104KB8WPNC
Mfr.Part #
CL10B104KB8WPNC
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0603
Stock
2
In Stock :
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Applications :
Automotive
Case Code (Metric) :
1608
Case Code (Imperial) :
0603
Capacitance :
0.1μF
Feature :
Open Mode
Surface Mount
Lead Free :
Lead Free
Factory Lead Time :
22 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
889μm
Ratings :
AEC-Q200
EAR99
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated DC :
50V
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Datasheets
CL10B104KB8WPNC
Samsung Electro-Mechanics CL10B104KB8WPNC
CL 0.1μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Open Mode Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)