CL10B104JB8NNNC
Mfr.Part #
CL10B104JB8NNNC
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0603
Tolerance :
±5%
Packing Method :
TR, CARDBOARD PAPER, 7 INCH
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
GENERAL PURPOSE
Material :
Ceramic
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Case Code (Imperial) :
0603
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
0.8mm
HTS Code :
Voltage - Rated DC :
50V
Contact Plating :
Tin
Length :
1.6mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Height :
900μm
Capacitance :
0.1μF
Voltage :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
1608
Thickness :
889μm
Published :
Datasheets
CL10B104JB8NNNC
Introducing Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL10B104JB8NNNC from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:0603 (1608 Metric), Number of Terminations:2, Operating Temperature:-55°C~125°C, Voltage:50V, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, CL10B104JB8NNNC pinout, CL10B104JB8NNNC datasheet PDF, CL10B104JB8NNNC amp .Beyond Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL10B104JB8NNNC ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Samsung Electro-Mechanics CL10B104JB8NNNC
CL 0.1μF Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)