CL10A226MP8NUNE
Mfr.Part #
CL10A226MP8NUNE
Description
CAP CER 22UF 10V X5R 0603
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
18 Weeks
Radiation Hardening :
No
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
Lead Free :
Lead Free
Dielectric Material :
Ceramic
Voltage - Rated :
10V
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
X5R
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
Tape and Reel (TR)
Contact Plating :
Tin
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Published :
Temperature Characteristics Code :
X5R
Width :
0.8mm
Depth :
800μm
Multilayer :
yes
HTS Code :
889μm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Length :
1.6mm
Series :
CL
JESD-609 Code :
e3
Applications :
GENERAL PURPOSE
Height :
800μm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Capacitance :
22µF
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
CL10A226MP8NUNE
Samsung Electro-Mechanics CL10A226MP8NUNE
CL 22μF 10V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)