CL10A225KO8NNNC
Mfr.Part #
CL10A225KO8NNNC
Description
CAP CER 2.2UF 16V X5R 0603
Ceramic Capacitors
Depth :
800μm
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Thickness :
889μm
Material :
Ceramic
Radiation Hardening :
No
Height :
800μm
Voltage :
16V
ECCN Code :
EAR99
WRAPAROUND
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Contact Plating :
Tin
Tolerance :
±10%
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Series :
CL
Lead Free :
Lead Free
Case Code (Imperial) :
Length :
1.6mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
Multilayer :
yes
Factory Lead Time :
18 Weeks
Published :
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Capacitance :
2.2μF
Width :
0.8mm