CL10A106KO8NQNC
Mfr.Part #
CL10A106KO8NQNC
Description
CAP CER 10UF 16V X5R 0603
Thickness (Max) :
0.037 0.95mm
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
10μF
Voltage - Rated :
16V
Datasheets
CL10A106KO8NQNC
Samsung Electro-Mechanics CL10A106KO8NQNC
CL 10μF 16V Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~85°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)