CL10A105KO8NNNC
Mfr.Part #
CL10A105KO8NNNC
Description
CAP CER 1UF 16V X5R 0603
Length :
1.6mm
Voltage - Rated DC :
16V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Material :
Tolerance :
±10%
Capacitance :
1μF
X5R
Lead Free :
Lead Free
Width :
0.8mm
HTS Code :
Voltage :
16V
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Surface Mount, MLCC
Contact Plating :
Tin
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packing Method :
TR, CARDBOARD PAPER, 7 INCH
Datasheets
CL10A105KO8NNNC
Introducing Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL10A105KO8NNNC from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:2, Voltage:16V, Operating Temperature:-55°C~85°C, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Package / Case:0603 (1608 Metric), CL10A105KO8NNNC pinout, CL10A105KO8NNNC datasheet PDF, CL10A105KO8NNNC amp .Beyond Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL10A105KO8NNNC ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Samsung Electro-Mechanics CL10A105KO8NNNC
CL 1μF Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)