CL03C6R8BA3GNNC
Mfr.Part #
CL03C6R8BA3GNNC
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 6.8PF 25V C0G/NP0 0201
Capacitance :
6.8pF
330.2μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±0.1pF
Published :
Width :
0.3mm
Surface Mount
Factory Lead Time :
18 Weeks
Series :
CL
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Lead Free :
Lead Free
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Voltage - Rated DC :
25V
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
Temperature Characteristics Code :
C0G
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Custom Capabilities :
Other Tol., Volt, Size, Cap. Available
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Length :
0.6mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
CL03C6R8BA3GNNC
Samsung Electro-Mechanics CL03C6R8BA3GNNC
CL 6.8pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)