CL03A334KA3NRNC
Mfr.Part #
CL03A334KA3NRNC
Description
CAP CER 0.33UF 25V X5R 0201
Ceramic Capacitors
Dielectric :
X5R
Lead Spacing :
Failure Rate :
Type :
Multilayer Ceramic Capacitor
Class :
Class 2
Height - Seated (Max) :
Product Status :
Active
Width :
0.3 mm
RoHS :
Details
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Height :
0.33 mm
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Tolerance :
10 %
Features :
Thickness (Max) :
0.015 (0.39mm)
Lead Style :
Length :
0.6 mm
Termination Style :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
X5R
Voltage - Rated :
25V
Product Type :
Ceramic Capacitors
Packaging :
MouseReel
Size / Dimension :
0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Capacitance :
0.33 uF
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Termination :
Standard
Series :
CL-Standard
Subcategory :
Capacitors
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Product :
General Type MLCCs
Brand :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Ratings :
Datasheets
CL03A334KA3NRNC
Samsung Electro-Mechanics CL03A334KA3NRNC
CL-Standard 0.33 uF 25V Ceramic Capacitor 10 % X5R 0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm) -55°C ~ 85°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 metric)