CL-840-R62-XT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CL-840-R62-XT
Manufacturer
Intematix
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
CHROMALIT XT LIGHT SOURCE RND
Stock
158
In Stock :
158
Manufacturer :
Intematix
Product Category :
CRI (Color Rendering Index) :
80
Published :
2011
Series :
ChromaLit™ Round
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
9 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Conversion Efficacy (lm/Wrad)(typ) :
215
Length :
62mm
Radiation Hardening :
No
Number of Elements :
1
RoHS Status :
RoHS Compliant
Lens Size :
61.5mm
Lens Style :
Round with Flat Top
Diameter :
62.5mm
Viewing Angle :
115°
Package / Case :
Module
CCT (K) :
4000
Depth :
62mm