CL-1-2004-9909-I
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CL-1-2004-9909-I
Manufacturer
Visual Communications Company, LLC
Description
LED INDICATOR, IP67 SEALED AND V
Manufacturer :
Product Category :
Ingress Protection :
IP67
Lens Style :
Round with Domed Top
Panel Cutout Shape :
Round
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Panel Cutout Dimensions :
0.551 (14.00mm)
Factory Lead Time :
1 Weeks
Ratings :
DC
Viewing Angle :
20°
Type :
LED
Current :
20mA
Millicandela Rating :
400mcd
Series :
CL
Voltage :
12V
Termination Style :
Wire Leads - 6 (152.40mm)
Wavelength - Peak :
460nm
Lamp Color :
Blue
Datasheets
CL-1-2004-9909-I
Introducing Visual Communications Company, LLC CL-1-2004-9909-I from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:LED, Voltage:12V, CL-1-2004-9909-I pinout, CL-1-2004-9909-I datasheet PDF, CL-1-2004-9909-I amp .Beyond Visual Communications Company, LLC CL-1-2004-9909-I ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING