CKST252012-0.33UH/M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CKST252012-0.33UH/M
Manufacturer
Shenzhen Cenker Enterprise
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Datasheet
Download
Description
SMD POWER INDUCTORS0.33UH20%
Manufacturer :
Shenzhen Cenker Enterprise
Product Category :
Fixed Inductors
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Frequency - Self Resonant :
Shielding :
Shielded
Package :
Tape and Reel (TR)
Q @ Freq :
Ratings :
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Height - Seated (Max) :
0.047 (1.20mm)
Product Status :
Active
Material - Core :
Type :
Molded
Supplier Device Package :
DC Resistance (DCR) :
19mOhm Max
Tolerance :
±20%
Series :
CKST
Inductance :
330 nH
Size / Dimension :
0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)
Current Rating (Amps) :
5.6 A
Features :
Current - Saturation (Isat) :
6.6A
Datasheets
CKST252012-0.33UH/M
Shenzhen Cenker Enterprise CKST252012-0.33UH/M
CKST252012-0.33UH/M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from CENKER stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD