CKST1707-8.2UH/M
Mfr.Part #
CKST1707-8.2UH/M
Description
SMD POWER INDUCTORS8.2UH20%
Stock
300
In Stock :
300
Inductance :
8.2 µH
Current Rating (Amps) :
9.5 A
Size / Dimension :
0.689 L x 0.689 W (17.50mm x 17.50mm)
Tolerance :
±20%
Frequency - Self Resonant :
Current - Saturation (Isat) :
20A
DC Resistance (DCR) :
13mOhm Max
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Height - Seated (Max) :
0.276 (7.00mm)
Datasheets
CKST1707-8.2UH/M
Shenzhen Cenker Enterprise CKST1707-8.2UH/M
CKST1707-8.2UH/M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from CENKER stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD