CKST1707-47UH/M
Mfr.Part #
CKST1707-47UH/M
Description
SMD POWER INDUCTORS47UH20%
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.689 L x 0.689 W (17.50mm x 17.50mm)
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) :
53mOhm Max
Current Rating (Amps) :
6 A
Supplier Device Package :
Inductance :
47 µH
Ratings :
Current - Saturation (Isat) :
8.7A
Height - Seated (Max) :
0.276 (7.00mm)
Datasheets
CKST1707-47UH/M
Shenzhen Cenker Enterprise CKST1707-47UH/M
CKST1707-4.7UH/M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from CENKER stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD