CKST1003-3.3UH/M
Mfr.Part #
CKST1003-3.3UH/M
Description
SMD POWER INDUCTORS3.3UH20%
DC Resistance (DCR) :
16mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.118 (3.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Current Rating (Amps) :
9 A
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Size / Dimension :
0.457 L x 0.398 W (11.60mm x 10.10mm)
Inductance :
3.3 µH
Current - Saturation (Isat) :
12A
Tolerance :
±20%
Datasheets
CKST1003-3.3UH/M
Shenzhen Cenker Enterprise CKST1003-3.3UH/M
CKST1003-3.3UH/M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from CENKER stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD