CKST1003-1.5UH/M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CKST1003-1.5UH/M
Manufacturer
Shenzhen Cenker Enterprise
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
SMD POWER INDUCTORS1.5UH20%
Manufacturer :
Shenzhen Cenker Enterprise
Product Category :
Fixed Inductors
Package :
Tape and Reel (TR)
Material - Core :
Inductance :
1.5 µH
Current - Saturation (Isat) :
18A
Size / Dimension :
0.457 L x 0.398 W (11.60mm x 10.10mm)
Current Rating (Amps) :
12 A
Package / Case :
Nonstandard
DC Resistance (DCR) :
7.5mOhm Max
Features :
Product Status :
Active
Ratings :
Mounting Type :
Surface Mount
Height - Seated (Max) :
0.118 (3.00mm)
Frequency - Self Resonant :
Type :
Molded
Supplier Device Package :
Shielding :
Shielded
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Q @ Freq :
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Tolerance :
±20%
Series :
CKST
Datasheets
CKST1003-1.5UH/M
Shenzhen Cenker Enterprise CKST1003-1.5UH/M
CKST1003-1.5UH/M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from CENKER stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD