CKST0605-2.2UH/M
Mfr.Part #
CKST0605-2.2UH/M
Description
SMD POWER INDUCTORS2.2UH20%
Inductance :
2.2 µH
Tolerance :
±20%
Current - Saturation (Isat) :
10A
Q @ Freq :
Size / Dimension :
0.295 L x 0.260 W (7.50mm x 6.60mm)
Current Rating (Amps) :
7 A
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) :
0.197 (5.00mm)
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
DC Resistance (DCR) :
13.5mOhm Max
Datasheets
CKST0605-2.2UH/M
Shenzhen Cenker Enterprise CKST0605-2.2UH/M
CKST0605-2.2UH/M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from CENKER stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD