CKST0605-15UH/M
Mfr.Part #
CKST0605-15UH/M
Description
SMD POWER INDUCTORS15UH20%
Size / Dimension :
0.295 L x 0.260 W (7.50mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max) :
0.197 (5.00mm)
Inductance :
15 µH
Current Rating (Amps) :
3.5 A
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) :
85mOhm Max
Tolerance :
±20%
Current - Saturation (Isat) :
4A
Datasheets
CKST0605-15UH/M
Shenzhen Cenker Enterprise CKST0605-15UH/M
CKST0605-1.5UH/M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from CENKER stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD