CKST0503-10UH/M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CKST0503-10UH/M
Manufacturer
Shenzhen Cenker Enterprise
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
SMD POWER INDUCTORS10UH20%
Manufacturer :
Shenzhen Cenker Enterprise
Product Category :
Fixed Inductors
Type :
Molded
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.224 L x 0.201 W (5.70mm x 5.10mm)
Series :
CKST
Features :
Package :
Tape and Reel (TR)
Material - Core :
Package / Case :
Nonstandard
Shielding :
Shielded
Frequency - Self Resonant :
Current - Saturation (Isat) :
3.5A
Tolerance :
±20%
Inductance :
10 µH
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
Mounting Type :
Surface Mount
Height - Seated (Max) :
0.118 (3.00mm)
Current Rating (Amps) :
2.5 A
Q @ Freq :
DC Resistance (DCR) :
126mOhm Max
Ratings :
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Datasheets
CKST0503-10UH/M
Shenzhen Cenker Enterprise CKST0503-10UH/M
CKST0503-10UH/M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from CENKER stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD