CKR06BX332KP
Mfr.Part #
CKR06BX332KP
Radial
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Depth :
2.29mm
Size Code :
Width :
7.37mm
Number of Terminations :
2
Length :
7.37mm
Capacitance :
3.3nF
HTS Code :
Terminal Shape :
Wire
Temperature Characteristics Code :
BX
Packaging :
Bulk
Pbfree Code :
No
Multilayer :
yes
Not Applicable
Height :
7.37mm
Thickness :
2.29mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
200V
Dielectric :
X7R
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Reference Standard :
MIL-PRF-39014/02
Lead Pitch :
5.08mm
Min Operating Temperature :
-55°C
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
10%
Series :
CKR
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
125°C