CKR06BX103MPVTR2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CKR06BX103MPVTR2
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER RADIAL
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Min Operating Temperature :
-55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Mount :
Through Hole
Factory Lead Time :
22 Weeks
Lead Pitch :
5.08mm
Capacitance :
10nF
Depth :
2.29mm
Package / Case :
Radial
Tolerance :
20%
Dielectric :
X7R
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
CKR06BX103MPVTR2
10nF Ceramic Capacitor 20% Radial