CKR05BX822KMVTR1
Mfr.Part #
CKR05BX822KMVTR1
Lead Pitch :
5.08mm
Height :
4.83mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
8.2nF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
Depth :
2.29mm
Tolerance :
10%
Length :
4.83mm
Datasheets
CKR05BX822KMVTR1
8.2nF Ceramic Capacitor 10% Radial
CKR05BX822KMVTR1 Overview
Temperatures greater than -55°C are needed for stable operation.A capacitor's lead pitch is simply the spacing between adjacent threads, which is the value of 5.08mm.