CKR05BX681KPV
Mfr.Part #
CKR05BX681KPV
No
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Thickness :
2.29mm
JESD-609 Code :
e0
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Bulk
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
2
Multilayer :
yes
Depth :
2.29mm
Temperature Characteristics Code :
BX
Radial
Pbfree Code :
No
Reference Standard :
MIL-PRF-39014/01
HTS Code :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
200V
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
4.83mm
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Tolerance :
10%
Length :
4.83mm
Capacitance :
680pF
Size Code :
Terminal Shape :
Wire
Lead Pitch :
5.08mm
Height :
4.83mm
Datasheets
CKR05BX681KPV
680pF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations Radial
CKR05BX681KPV Overview
CKR05BX681KPV Features
with 15% ppm/°C being the highest temperature coefficient