CKP2520V4R7M-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CKP2520V4R7M-T
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 4.7UH 1.1A 160MOHM SMD
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Packing Method :
TAPE, EMBOSSED
Mount :
Surface Mount
Current Rating :
1.1A
Material - Core :
Ferrite
Inductance :
4.7μH
REACH SVHC :
Unknown
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Shielding :
Unshielded
HTS Code :
Inductance Tolerance :
20%
Case Code (Imperial) :
Number of Functions :
1
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Test Frequency :
1MHz
Max DC Current :
1.1A
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Type :
Multilayer
Terminal Shape :
WRAPAROUND
DC Resistance (DCR) :
160mOhm Max
Height :
1.2mm
Depth :
2.2mm
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
Halogen Free :
Halogen Free
Mounting Type :
Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
13 Weeks
Series :
CK, P Type
Datasheets
CKP2520V4R7M-T
TAIYO YUDEN CKP2520V4R7M-T
CKP2520V4R7M-T datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD