CKG32KX7T2J154K335AJ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CKG32KX7T2J154K335AJ
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
Nonstandard SMD
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.15UF 630V X7T SMD
Stock
213
In Stock :
213
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Ceramic Capacitors
Packaging :
Cut Tape (CT)
HTS Code :
ECCN Code :
EAR99
Size Code :
1210
Series :
MEGACAP, CKG
Terminal Shape :
J BEND
Multilayer :
yes
Thickness :
3.4544mm
Published :
2012
Size / Dimension :
0.142Lx0.102W 3.60mmx2.60mm
Height :
3.35mm
Thickness (Max) :
0.136 3.45mm
Capacitance :
0.15μF
Temperature Coefficient :
X7T
Dielectric Material :
Ceramic
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
Metal
Factory Lead Time :
20 Weeks
Package / Case :
Nonstandard SMD
Temperature Characteristics Code :
X7T
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Feature :
Low ESL
Voltage - Rated DC :
630V
JESD-609 Code :
e3
Applications :
Automotive, SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Mount :
Surface Mount
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Pbfree Code :
yes
Number of Terminations :
2
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±10%
TDK Corporation CKG32KX7T2J154K335AJ
MEGACAP, CKG 0.15μF Ceramic Capacitor ±10% X7T 0.142Lx0.102W 3.60mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL Surface Mount, MLCC Nonstandard SMD