CKG32KX7S2A335M335AJ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CKG32KX7S2A335M335AJ
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
Nonstandard SMD
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3.3UF 100V X7S SMD
Stock
720
In Stock :
720
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Ceramic Capacitors
Thickness :
3.4544mm
Temperature Coefficient :
X7S
Termination :
Metal
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
3.6mm
Feature :
Low ESL
Tolerance :
±20%
Capacitance :
3.3μF
JESD-609 Code :
e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
3.35mm
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
J BEND
Series :
MEGACAP, CKG
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size Code :
1210
Pbfree Code :
yes
Multilayer :
yes
Number of Terminations :
2
Thickness (Max) :
0.136 3.45mm
Temperature Characteristics Code :
X7S
Packaging :
Cut Tape (CT)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Size / Dimension :
0.142Lx0.102W 3.60mmx2.60mm
Applications :
Automotive, SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Published :
2012
Factory Lead Time :
20 Weeks
Voltage - Rated :
100V
Width :
2.6mm
Mount :
Surface Mount
Package / Case :
Nonstandard SMD
Packing Method :
TR, 7 INCH
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Dielectric Material :
Ceramic
TDK Corporation CKG32KX7S2A335M335AJ
MEGACAP, CKG 3.3μF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7S 0.142Lx0.102W 3.60mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL Surface Mount, MLCC Nonstandard SMD