CKC33C912GEGAC7800
Mfr.Part #
CKC33C912GEGAC7800
Description
KC-LINK 3640 9.1NF 1200VDC C0G
Capacitance :
9100 pF
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Failure Rate :
Voltage - Rated :
1200V (1.2kV)
Size / Dimension :
0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)
Applications :
GENERAL PURPOSE
KEMET CKC33C912GEGAC7800
KC-LINK 9100 pF 1200V (1.2kV) Ceramic Capacitor ±2% C0G, NP0 0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 3640 (9110 Metric)
CKC33C912GEGAC7800 Overview
Programs on this device are of 0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm) size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G, NP0 being the highest temperature coefficient.
CKC33C912GEGAC7800 Features
a size/dimension of 0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)