CKC33C822JWGAC7210
Mfr.Part #
CKC33C822JWGAC7210
Description
KC-LINK 3640 8.2NF 650VDC C0G
Tolerance :
±5%
Width :
10.2 mm
Size / Dimension :
0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)
Dielectric :
C0G (NP0)
Voltage - Rated :
650V
Type :
Commercial and Automotive Grade MLCCs
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Termination :
Standard
Capacitance :
8200 pF
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Product Type :
Low ESL, High Voltage, High Temperature
Tradename :
KC-LINK
Length :
9.3 mm
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Brand :
Class :
Class 1
Termination Style :
SMD/SMT
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lead Spacing :
Packaging :
Reel
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Product :
General Type MLCCs
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Surface Mount, MLCC
Subcategory :
Capacitors
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
RoHS :
Details
KEMET CKC33C822JWGAC7210
KC-LINK 8200 pF 650V Ceramic Capacitor ±5% C0G, NP0 0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 3640 (9110 Metric)
CKC33C822JWGAC7210 Overview
A 0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm) size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G, NP0.
CKC33C822JWGAC7210 Features
a size/dimension of 0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)