CKC33C822GDGACAUTO
Mfr.Part #
CKC33C822GDGACAUTO
Description
KC-LINK 3640 8.2NF 1000VDC C0G
Voltage - Rated :
1000V (1kV)
Lead Style :
Packaging :
Reel
Active
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Capacitance :
8200 pF
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Qualification :
AEC-Q200
Product Type :
Ceramic Capacitors
Tradename :
KC-LINK
Ratings :
AEC-Q200
Features :
Low ESL, High Voltage, High Temperature
RoHS :
Details
Applications :
Automotive
Width :
10.2 mm
Dielectric :
C0G (NP0)
Length :
9.3 mm
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Termination :
Standard
Class :
Class 1
Size / Dimension :
0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)
Tolerance :
±2%
Type :
Commercial and Automotive Grade MLCCs
Product :
General Type MLCCs
Height - Seated (Max) :
Termination Style :
SMD/SMT
Subcategory :
Capacitors
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Brand :
KEMET CKC33C822GDGACAUTO
KC-LINK 8200 pF 1000V (1kV) Ceramic Capacitor ±2% C0G, NP0 0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 3640 (9110 Metric)
CKC33C822GDGACAUTO Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm).This coefficient equals C0G, NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
CKC33C822GDGACAUTO Features
a size/dimension of 0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)