CKC33C752GJGAC7800
Mfr.Part #
CKC33C752GJGAC7800
Description
KC-LINK 3640 7.5NF 1700VDC C0G
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
1700V (1.7kV)
Size / Dimension :
0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)
Lead Spacing :
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Capacitance :
7500 pF
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Tape and Reel (TR)
KEMET CKC33C752GJGAC7800
KC-LINK 7500 pF 1700V (1.7kV) Ceramic Capacitor ±2% C0G, NP0 0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 3640 (9110 Metric)
CKC33C752GJGAC7800 Overview
A program's size/dimension is 0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm) for this device.Its coefficient is C0G, NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
CKC33C752GJGAC7800 Features
a size/dimension of 0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)