CKC33C682MCGAC7800
Mfr.Part #
CKC33C682MCGAC7800
Description
KC-LINK 3640 6.8NF 500VDC C0G
Capacitance :
6800 pF
Tolerance :
±20%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Voltage - Rated :
500V
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Size / Dimension :
0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)
Lead Style :
KEMET CKC33C682MCGAC7800
KC-LINK 6800 pF 500V Ceramic Capacitor ±20% C0G, NP0 0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 3640 (9110 Metric)
CKC33C682MCGAC7800 Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm).As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G, NP0.
CKC33C682MCGAC7800 Features
a size/dimension of 0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)