CKC33C622KJGACAUTO
Mfr.Part #
CKC33C622KJGACAUTO
Description
KC-LINK 3640 6.2NF 1700VDC C0G
Capacitance :
6200 pF
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±10%
Length :
9.3 mm
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Voltage - Rated :
1700V (1.7kV)
Qualification :
AEC-Q200
Applications :
Automotive
Width :
10.2 mm
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension :
0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)
Product Type :
Ceramic Capacitors
KEMET CKC33C622KJGACAUTO
KC-LINK 6200 pF 1700V (1.7kV) Ceramic Capacitor ±10% C0G, NP0 0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 3640 (9110 Metric)
CKC33C622KJGACAUTO Overview
This device's program size/dimension is 0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm).A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
CKC33C622KJGACAUTO Features
a size/dimension of 0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)