CKC33C622JEGAC7800
Mfr.Part #
CKC33C622JEGAC7800
Description
KC-LINK 3640 6.2NF 1200VDC C0G
Voltage - Rated :
1200V (1.2kV)
Capacitance :
6200 pF
Lead Spacing :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension :
0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)
Active
KEMET CKC33C622JEGAC7800
KC-LINK 6200 pF 1200V (1.2kV) Ceramic Capacitor ±5% C0G, NP0 0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 3640 (9110 Metric)
CKC33C622JEGAC7800 Overview
A program's size/dimension is 0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm) for this device.Its coefficient is C0G, NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
CKC33C622JEGAC7800 Features
a size/dimension of 0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)