CKC33C563MWGAC7210
Mfr.Part #
CKC33C563MWGAC7210
Description
KC-LINK 3640 56NF 650VDC C0G
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Capacitance :
0.056 µF
Voltage - Rated :
650V
Features :
Low ESL, High Voltage, High Temperature
KEMET CKC33C563MWGAC7210
KC-LINK 0.056 μF 650V Ceramic Capacitor ±20% C0G, NP0 0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 3640 (9110 Metric)
CKC33C563MWGAC7210 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm).This coefficient equals C0G, NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
CKC33C563MWGAC7210 Features
a size/dimension of 0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)