CKC33C563GDGAC7210
Mfr.Part #
CKC33C563GDGAC7210
Description
KC-LINK 3640 56NF 1000VDC C0G
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Voltage - Rated :
1000V (1kV)
Length :
9.3 mm
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension :
0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)
Tolerance :
±2%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
0.056 µF
Width :
10.2 mm
Ratings :
KEMET CKC33C563GDGAC7210
KC-LINK 0.056 μF 1000V (1kV) Ceramic Capacitor ±2% C0G, NP0 0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 3640 (9110 Metric)
CKC33C563GDGAC7210 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm).This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G, NP0.
CKC33C563GDGAC7210 Features
a size/dimension of 0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)