CKC33C562MEGAC7800
Mfr.Part #
CKC33C562MEGAC7800
Description
KC-LINK 3640 5.6NF 1200VDC C0G
Capacitance :
5600 pF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Voltage - Rated :
1200V (1.2kV)
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Lead Spacing :
Size / Dimension :
0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)
Tolerance :
±20%
C0G, NP0
KEMET CKC33C562MEGAC7800
KC-LINK 5600 pF 1200V (1.2kV) Ceramic Capacitor ±20% C0G, NP0 0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 3640 (9110 Metric)
CKC33C562MEGAC7800 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm).This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G, NP0.
CKC33C562MEGAC7800 Features
a size/dimension of 0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)