CKC33C512GWGAC7800
Mfr.Part #
CKC33C512GWGAC7800
Description
KC-LINK 3640 5.1NF 650VDC C0G
Size / Dimension :
0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Capacitance :
5100 pF
Voltage - Rated :
650V
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lead Spacing :
KEMET CKC33C512GWGAC7800
KC-LINK 5100 pF 650V Ceramic Capacitor ±2% C0G, NP0 0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 3640 (9110 Metric)
CKC33C512GWGAC7800 Overview
A 0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm) size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G, NP0.
CKC33C512GWGAC7800 Features
a size/dimension of 0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)