CKC33C393KEGAC7800
Mfr.Part #
CKC33C393KEGAC7800
Description
KC-LINK 3640 39NF 1200VDC C0G
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Voltage - Rated :
1200V (1.2kV)
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Capacitance :
0.039 µF
Size / Dimension :
0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±10%
Ratings :
KEMET CKC33C393KEGAC7800
KC-LINK 0.039 μF 1200V (1.2kV) Ceramic Capacitor ±10% C0G, NP0 0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 3640 (9110 Metric)
CKC33C393KEGAC7800 Overview
A 0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm) size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G, NP0.
CKC33C393KEGAC7800 Features
a size/dimension of 0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)