CKC33C393FEGAC7800
Mfr.Part #
CKC33C393FEGAC7800
Description
KC-LINK 3640 39NF 1200VDC C0G
Voltage - Rated :
1200V (1.2kV)
Size / Dimension :
0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Ratings :
Base Product Number :
CKC33C
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Status :
Active
Tolerance :
±1%
Height - Seated (Max) :
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Features :
C0G, NP0
Failure Rate :
Lead Style :
Series :
KC-LINK
Capacitance :
0.039 µF
Lead Spacing :
KEMET CKC33C393FEGAC7800
KC-LINK 0.039 μF 1200V (1.2kV) Ceramic Capacitor ±1% C0G, NP0 0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 3640 (9110 Metric)
CKC33C393FEGAC7800 Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm).In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
CKC33C393FEGAC7800 Features
a size/dimension of 0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)