CKC33C393FCGAC7800
Mfr.Part #
CKC33C393FCGAC7800
Description
KC-LINK 3640 39NF 500VDC C0G
Size / Dimension :
0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)
Product Status :
Active
Voltage - Rated :
500V
Package :
Tape and Reel (TR)
Base Product Number :
CKC33C
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Lead Spacing :
Height - Seated (Max) :
Features :
Low ESL, High Voltage, High Temperature
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Tolerance :
±1%
Lead Style :
Failure Rate :
Series :
KC-LINK
C0G, NP0
Ratings :
Capacitance :
0.039 µF
KEMET CKC33C393FCGAC7800
KC-LINK 0.039 μF 500V Ceramic Capacitor ±1% C0G, NP0 0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 3640 (9110 Metric)
CKC33C393FCGAC7800 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm).This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G, NP0.
CKC33C393FCGAC7800 Features
a size/dimension of 0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)