CKC33C224KCGAC7800
Mfr.Part #
CKC33C224KCGAC7800
Description
CAP CER 0.22UF 500V C0G/NP0 3640
Size / Dimension :
0.366Lx0.402W 9.30mmx10.20mm
Feature :
Low ESL, High Voltage, High Temperature
Voltage - Rated :
500V
Capacitance :
0.22µF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.106 2.70mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
KC Link Comm C0G
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±10%
Applications :
GENERAL PURPOSE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
KEMET CKC33C224KCGAC7800
KC Link Comm C0G 0.22μF 500V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.366Lx0.402W 9.30mmx10.20mm -55°C~150°C Low ESL, High Voltage, High Temperature Surface Mount, MLCC 3640 (9110 Metric)
CKC33C224KCGAC7800 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.366Lx0.402W 9.30mmx10.20mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
CKC33C224KCGAC7800 Features
a size/dimension of 0.366Lx0.402W 9.30mmx10.20mm