CKC33C224JCGAC7800
Mfr.Part #
CKC33C224JCGAC7800
Description
CAP CER 0.22UF 500V C0G/NP0 3640
Stock
222
In Stock :
222
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±5%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Low ESL, High Voltage, High Temperature
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
KC Link Comm C0G
Capacitance :
0.22µF
Size / Dimension :
0.366Lx0.402W 9.30mmx10.20mm
C0G NP0
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
500V
Thickness (Max) :
0.106 2.70mm
KEMET CKC33C224JCGAC7800
KC Link Comm C0G 0.22μF 500V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.366Lx0.402W 9.30mmx10.20mm -55°C~150°C Low ESL, High Voltage, High Temperature Surface Mount, MLCC 3640 (9110 Metric)