CKC33C124MWGAC7210
Mfr.Part #
CKC33C124MWGAC7210
Description
KC-LINK 3640 120NF 650VDC C0G
Capacitance :
0.12 µF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lead Style :
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Lead Spacing :
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Voltage - Rated :
650V
Size / Dimension :
0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)
Tolerance :
±20%
Height - Seated (Max) :
KEMET CKC33C124MWGAC7210
KC-LINK 0.12 μF 650V Ceramic Capacitor ±20% C0G, NP0 0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 3640 (9110 Metric)
CKC33C124MWGAC7210 Overview
A 0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm) size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G, NP0.
CKC33C124MWGAC7210 Features
a size/dimension of 0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)